wtorek, 4 lutego 2014

Więcej informacji na temat Revival autorstwa Stephena Kinga

Fani Stephena Kinga będą bardzo zadowoleni. Już jakiś czas temu pisałem o dwóch książkach, które mają się ukazać w tym roku. O książce Mr. Mercedes pisałem już tutaj, ale jedną rzeczą, jaką wiedziałem na temat drugiej książki był jej tytuł. Teraz dostępny jest pełny opis pozycji. Książka ma mieć 520 stron, a jej światowa premiera ma się odbyć 11 listopada. Nie jest znany jeszcze polski wydawca, zarówno papierowej wersji, jak i ebooka.
Mistrz opowieści Stephen King przedstawia 'Revival', wyjątkowo mroczną i emocjonującą powieść o uzależnieniu, religii, fanatyźmie i o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia. 

Miasteczko w Nowej Anglii ponad pół wieku temu. Mały chłopiec Jamie bawi się przed domem swoimi nowymi żołnierzykami gdy pada na niego cień. Gdy spogląda w górę widzi mężczyznę, jak się później okazuje, nowego pastora. Człowiek ten wraz ze swoją piękną żoną odmieni zarówno kościół jak i całe miasteczko. Mężczyźni i chłopcy podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta w wielebnym Jacobsie. Podobnie jest z mamą i siostrą Jamiego. I wtedy dochodzi do tragedii, charyzmatyczny kaznodzieja przeklina Boga a zszokowani mieszkańcy wypędzają go z miasta.

Jamie zmaga się ze swoimi własnymi demonami. Oddany swojej gitarze od trzynastego roku życia jeździ po kraju grając z różnymi kapelami, uciekając od rodzinnych dramatów, tracąc praca po pracy i ulegając swoim uzależnieniom. Kilkadziesiąt lat później, trzeźwy, prowadząc już przyzwoite życie ponownie napotyka się na wielebnego Jacobsa. Mężczyźni zawierają pakt, którego nie wymyśliłby sam Diabeł, i który odkryje wiele przerażających znaczeń słowa Odrodzenie.

King nasyca tę popisowo bogatą i mroczną powieść wszystkim co wie o muzyce, uzależnieniu, religijnym fanatyźmie i każdym koszmarem o śmierci jaki kiedykolwiek mieliśmy. To arcydzieło Kinga we wspaniałej amerykańskiej tradycji prozy Franka Norrisa, Nathaniela Hawthorne i Edgara Allana Poe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz