sobota, 1 lutego 2014

Książka, dzięki której poczujecie cierpienia głównego bohatera

Dzięki tej książce poczujesz ból głównego bohatera. Fizycznie! Brzmi to jak historia wyjęta z kartek powieści science-fiction, ale jednak to prawda. Naukowcy z amerykańskiej uczelni MIT wynaleźli książkę, dzięki której czytelnik na własnej skórze będzie odczuwał emocje towarzyszące głównemu bohaterowi. O nietypowym produkcie napisał angielski „Guardian”.

Wymyślona przez naukowców książka śledzi strony, które aktualnie są czytane i zgodnie z nastrojem opowieści dopasowuje poziom światła oraz wibracji generowanych przez urządzenia umieszczone w tomie. To oczywiście nie wszystko, z książką połączona jest kamizelka, która zawiera symulator rytmu serca oraz dreszczy. Dzięki temu dokładnie wczujemy się nie tylko w emocje, ale i fizyczne położenie głównego bohatera. Prototyp został dopasowany do książki sci-fi “The Girl Who Was Plugged In” Jamesa Tiptree Jra. 

Filmik pokazujący jego działanie możecie zobaczyć tutaj: http://vimeo.com/84412874

Wy też nie możecie się doczekać, kiedy wypuszczą w tej wersji „Grę o tron”?


2 komentarze:

  1. O kurczę! Niesamowicie ciekawe. :) Chętnie przetestowałabym coś takiego. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wrażenie jakby ten wynalazek ograniczał troszkę naszą wyobraźnią, ale to i tak nie zmienia faktu, ze chciałabym i to bardzo, go wypróbować, to musi być niesamowite przeżycie :D

    OdpowiedzUsuń