sobota, 28 grudnia 2013

Stephen King nie próżnuje


Stephen King nie zatrzymuje się, w 2013 roku wydał Joyland oraz kontynuację Lśnienia - Doktor Sen, a jak wszystko wskazuje w 2014 ukażą się jego piórka kolejne dwie pozycje.

Jedna z nich jest już skończona, a data jej wydania została właśnie podana. Oryginalny tytuł będzie brzmiał Mr Mercedes. Prawa do wydania na rynku amerykańskim i brytyjskim kupiło wydawnictwo Hodder.

Głównym bohaterem ma być emerytowany detektyw, Bill Hodges. Dręczą go nierozwiązane sprawy z przeszłości, zwłaszcza jedna, wyjątkowo bulwersująca. Ktoś kierujący skradzionym mercedesem wjechał w kolejkę zdesperowanych bezrobotnych, stojących przed targami pracy w pewnym mieście na środkowym zachodzie. Osiem osób zginęło, piętnaście zostało rannych, a sprawca uciekł.

Wiele miesięcy później, Hodges otrzymał list od mężczyzny, który twierdził, że to on kierował mercedesem. Brady Hartfield, wciąż mieszkający z matką, przygotowuje się do popełnienia kolejnej zbrodni, a Hodges, w towarzystwie kilku niespecjalnie dobranych przyjaciół, musi schwytać mordercę, zanim dojdzie do tragedii.

Redaktor Philippa Pride powiedziała: King ponownie pokazuje, jak wszechstronnym jest pisarzem i jaką moc mają jego opowieści. Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc opublikować jego thriller. Jego portret seryjnego mordercy jest bardzo wnikliwy. Efekt? Jest równie przerażający jak horror z elementami nadprzyrodzonymi.

Wydania angielskie i amerykańskie ukażą się tego samego dnia, 3 czerwca 2014. Druga książka, nad którą King podobno wciąż pracuje, także ukaże się w przyszłym roku. Znany jest jej tytuł – „Revival”, ale żadne szczegóły dotyczące fabuły nie zostały jeszcze wyjawione.

Polskie wydanie "Pana Mercedesa" zapowiadane jest również na czerwiec 2014, książka ma ukazać się nakładem Wydawnictwa Albatros.

1 komentarz: